Posty

Wyświetlanie postów z listopad, 2017

Rozbudzić pasję, zwiększyć motywację

Na lekcjach wychowawczych pracujemy nad zwiększeniem motywacji do pracy i wzrostem samooceny. Zaproszony na lekcję gość - Rafał Kaczyński - absolwent naszej szkoły, opowiadał o tym, jak nie lubiąc się uczyć, osiągać dobre wyniki, jak  poznawać swoje mocne strony, jak być szczęśliwym mimo trudności i przede wszystkim - czym się kierować przy wyborze szkoły.

W miejscu pamięci narodowej

Obraz
Listopad w Polsce to czas szczególny - czas pamięci o naszych przodkach i o tych, którym zawdzięczamy niepodległość. W miejscowości Stefanów w głębi lasu znajduje się mogiła 97 więźniów Pawiaka zamordowanych przez Niemców zimą 1943 roku, opiekę nad tym szczególnym miejscem przez lata pełniły zakłady pracy i Szkoła Podstawowa w Baniosze. I w tym roku, przed Świętem Niepodległości uczciliśmy pamięć męczenników za Ojczyznę, składając im hołd i wspólnie śpiewając hymn narodowy.

"Dziady" - spektakl w OK

Obraz
7 listopada Teatr Lektur Szkolnych zaprosił do sali Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii na spektakl "Dziady". Trudny Mickiewiczowski przekaz artyści z Wrocławia zaprezentowali w nowatorski sposób z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych. Po spektaklu uczniowie wysłuchali prelekcji o historii powstania dramatu, o życiu Wieszcza i jego pasjach.

Gosia i Kacper - patriotycznie

Obraz
Odchody Święta Niepodległości rozpoczynamy w naszej szkole od Konkursu Piosenki Patriotycznej, którego laureaci występują w Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej, a jeśli okażą się najlepsi - uświetniają swoim śpiewem 11 Listopada. Małgosia Sasanka wystąpiła z utworem "Miasto 44" i wspaniale przeszła przez wszystkie etapy. Kacper Mierzejewski towarzyszył solistce i również zakwalifikował się do etapu gminnego jako akompaniator. Patriotyzm w pięknym stylu!

Warsztaty z integracji

Obraz
Tolerancja, akceptacja, integracja.... Każdy człowiek jest inny, każdy jest wyjątkowy i każdy potrzebuje innych ludzi do życia, bo "człowiek jest z natury istotą społeczną" (Arystoteles). Człowiek niepełnosprawny różni się od pełnosprawnego - to fakt, czasem jednak wyolbrzymiamy te różnice i zamykamy się na odmienność także ze strachu przed nieznanym. Integracja oznacza oswojenie, wejście w relację, poznanie i przyjęcie. Tym właśnie były warsztaty w Zakładzie Terapii Zajęciowej w Górze Kalwarii, w których uczniowie klasy II B wzięli aktywny i twórczy udział, otrzymując dużo ciepłych słów od prowadzących zajęcia, zaskoczonych otwartością i sympatią pomiędzy stałymi uczestnikami a gośćmi. Integracja się dokonała!

Czarnolas, Dęblin, Kazimierz Dolny, czyli ... gwarancja super wycieczki

Obraz
Kiedy w październiku rozgościła się złota polska jesień, my wybraliśmy się na wycieczkę do pereł polskiego "złotego wieku" - Czarnolasu Mistrza Jana oraz do miasta Kazimierza - tego nad Wisłą ze słynnymi kamieniczkami i studnią na rynku. Nasz kreatywny przewodnik z biura "Wycieczkowicz" - pan Andrzej Skuciński zaproponował po trasie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i to już było całkiem ŁOOOŁ... a dołóżcie do tego rejs po Wiśle, prawie niemożliwy poza sezonem, a nam się, szczęściarzom, udało.